“A szabadon szolgáló szellem nyomában” címmel közzé tettük az Eötvös Collegium alapításának 125. évfordulójának tanévében élő, volt kollégisták számára összeállított kérdőívünket, amely ide kattintva érhető el. Mindenkit buzdítunk a kitöltésére!
Kérdőívünk az Eötvös Collegium 125. születésnapja alkalmából a volt kollégisták társadalmi helyzetéről, egyéni és közösségi identitásáról és a Collegiumhoz fűződő emlékeiről kíván adatokat összegyűjteni. Tudjuk, hogy egyszerre nagyon soknak látszik az alábbi rengeteg kérdés: a részletességet a „történelmi” helyzet indokolja, hiszen évtizedek óta nem készült hasonló felmérés az Eötvös Collegium tagjairól, miközben a Collegium végzettjei tömegükben nem kevésbé meghatározó részei a magyar kulturális életnek, mint az 1950-es évek előtt.
A kérdőív részei egymástól függetlenül is kitölthetők, a válaszadónak lehetősége van átugorni azokat a kérdéseket, amelyekre nem kíván válaszolni. Ugyanakkor a kérdőív nem kizárólagos: ha valaki szívesen válaszolna élő beszélgetéssel megvalósuló interjú formájában, kérjük, vegye föl velünk a kapcsolatot a collegiumikerdoiv@gmail.com címen! A járványügyi helyzetnek megfelelően, rugalmasan fogunk online vagy személyes találkozót javasolni.
A válaszokat a kérdőívet meghirdető „ad hoc bizottság” aláírói által kezelt postafiókban tároljuk – ők Gereben Ferenc művelődésszociológus és tanár, Kovács István költő, polonista, Szijártó István irodalomtörténész, volt collegiumi igazgató, Szabó András irodalomtörténész, előadóművész, a Collegium volt tanára és könyvtárosa, Takács László filológus, tanszékvezető, volt collegiumi igazgató, Limpár Péter történész, a Baráti Kör választmányi elnöke, Kóczán György vegyész, egyetemi oktató, ifj. Arató György történész, a Mika Sándor Egyesület elnöke, valamint Pál Zoltán történész, a Baráti Kör választmányi tagja.
A kérdőív alapvetően anonim, a válaszokat összesítve, statisztikai elemzéssel használjuk föl, de örömmel vennénk, ha azok, akik névvel vállalják emlékeiket, hozzájárulnának ahhoz, hogy válaszaikat névvel is idézzük. Ebben a remélt esetben természetesen a publikálás előtt még egyeztetjük a szövegeket!
Mindenkit kérünk és buzdítunk arra, hogy megossza emlékeit velünk – és a kérdőív segítségével, közvetve a következő generációkkal!
Bővebb információ és a kérdőív elérhetősége:
https://online-kerdoiv.com/index/q/h/8ebd6f202d835d75b1038b7e40d70ee8
*
Az Eötvös Kollégium Baráti Köre elnökségének levele a kérdőívről:
Tisztelt Collegium!
Kedves Barátaink!
Az Eötvös Collegium megalapításának 125. évfordulója különös időszerűséget adott annak a bizonyára mindnyájunkat foglalkoztató kérdésnek, hogy Alma Materünk hosszú történetéhez a magunk nemzedéke mivel járult hozzá, s az intézmény mivel járult hozzá ahhoz, amivé mi magunk váltunk.
A Baráti Kör elnöksége üdvözli, hogy tagjaink közül néhányan elhatározták egy olyan kérdőíves felmérés elindítását, amelynek az a célja, hogy a Collegiumra vonatkozó emlékeinket összegyűjtse és kezelhető formában megörökítse. Köszönjük Gereben Ferenc szociológus, Kovács István költő, Szijártó István irodalomtörténész, volt collegiumi igazgató, Szabó András irodalomtörténész, előadóművész, a Collegium volt tanára és könyvtárosa, Takács László filológus, volt collegiumi igazgató, Limpár Péter történész, a Baráti Kör választmányi elnöke, Kóczán György vegyész, ifj. Arató György történész, a Mika Sándor Egyesület elnöke, Pál Zoltán történész, a Baráti Kör választmányi tagja munkáját, s kérünk és biztatunk mindenkit, hogy a következő linkeken elérhető kérdőívet a számára alkalmas módon (névvel vagy névtelenül) töltse ki, s erre barátait is biztassa.
Budapest, 2021. március 21.
Üdvözlettel:
Hóvári János
elnök sk.